ה FBI הצליחו לפרוץ אייפון של עובר חוק – אבל מאוד עצבניים על אפל

fbi vs apple

ה FBI הצליחו לפרוץ אייפון של עובר חוק – אבל מאוד עצבניים על אפל

ה- FBI פרץ בהצלחה את מכשיר אייפון של חייל עובר חוק, אך מאוד כועס על חברת  Apple

היועץ המשפטי לממשלה באר אומר כי על המצביעים והקונגרס לקבל החלטות הצפנה לגבי מידע של משתמשי אייפון – ולא חברת אפל

לאחר חודשים של ניסיון, ה- FBI פרץ בהצלחה מכשירי אייפון ששייכים לחייל האחראי לירי קטלני בתחנת האוויר הימית פנסקולה בדצמבר 2019, וכעת הוא טוען כי היה לו קרבה לארגון הטרור אל-קאעידה.

החוקרים הצליחו לעשות זאת ללא עזרת אפל, אולם היועץ המשפטי לממשלה וויליאם באר ומנהל ה- FBI כריסטופר ווארי השמיעו שניהם תסכול עז על יצרנית האייפון במסיבת עיתונאים ביום שני בבוקר.

 

שני הגורמים אומרים כי הצפנה במכשירי ה iPhone פגעה קשה בחקירה. “בזכות העבודה הגדולה של ה- FBI – ולא בזכות אפל – הצלחנו לפתוח את הטלפונים של אלשמרני”, אמר באר, שקינה את הניסיונות “סכומים גדולים של דמי משלם המס “שנדרש כדי להיכנס למכשירים של מוחמד סעיד אלשמרני, שהרג שלושה חיילים אמריקאים ופצע שמונה בני אדם נוספים ב- 6 בדצמבר.

 

אפל אמרה שהיא סיפקה לחוקרים נתוני iCloud שהיו ברשותם עבור חשבונו של אלשמראני וסיוע טכני אחר, אם כי זה לא הספיק לעקוף את ההצפנה של מכשירי האייפון של אלשמראני. אז הרשויות בילו שבועות רבים בניסיון לפרוץ בעצמם.

 

גיזר הקניט את אפל על בזבוז הזמן והמשאבים של הסוכנות לפתיחת נעילת המכשירים. “עובדי ציבור, שכבר היו עמוסים בדברים חשובים שצריך לעשות כדי להגן על העם האמריקני, עם כל הסיכון והמצוקה הכרוכים בכך – נאלצו לבזבז את כל הזמן הזה רק כדי לגשת לראיות שקיבלנו צווי חיפוש מורשים על ידי בית המשפט לפני חודשים. עוד חששו שבזמן ניסיון פריצה למכשירי האייפון, אולי יש שותפים לפשע שינסו בזמן זה לרוקן את המכשירים דרך חשבונות ה iCloud.

fbi

“להחלטה של אפל יש השלכות מסוכנות על ביטחון הציבור וביטחונה הלאומי והיא, לשיטתי, פסולה”, אמר בר. “הרצון של אפל לספק פרטיות ללקוחותיה מובן, אך לא בכל מחיר. אין סיבה שחברות כמו אפל לא יכולות לעצב את מוצרי האפליקציה והיישומים שלהן כדי לאפשר גישה מורשית על ידי בית המשפט על ידי אכיפת החוק, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים מאוד של אבטחת מידע. אסור להשאיר את האיזון הזה לחדרי דירקטוריון של חברות. ”

 

לאורך כל הדיונים האחרונים על מדיניות ההצפנה, אפל התעקשה כי אי אפשר ליצור “דלת אחורית” באופן בו בר מתאר מאחר וכל כלי כזה יכול ליפול לידיים הלא נכונות ולפרק את האבטחה של מכשירי אייפון ברחבי העולם. החברה מסרה באופן קבוע נתוני גיבוי של iCloud ככל שיהיו זמינים, ולפי דיווח של רויטרס מתחילת השנה, אפל זנחה את התוכניות להצפין לחלוטין את הגיבויים הללו בגלל תלונות ה- FBI. אולם היא סירבה בתוקף לסכן את האחסון המקומי של מכשירי אייפון. המנכ”ל טים קוק אמר ב -2016: “פעולה זו תפגע רק באזרחים המשמעותיים ושומרי החוק המסתמכים על חברות כמו אפל כדי להגן על הנתונים שלהם.

No Comments

Post A Comment

דילוג לתוכן